چهارشنبه, 27 شهریور 1398
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
ورود کاربران
مهندسی روخانه ها و سواحل - عناوین خبری

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان آذرشهر
 جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان آذرشهر در آذربایجان شرقی (آذربایجان شرقی)
جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان آذرشهر در آذربایجان شرقی
بیشتر ...
 

برگزاری جلسه با کارشناسان رابط رودخانه مناطق برای آموزش و پیشبرد نرم افزار سامیر در شرکت سهامی آب منطقه ای یزد
 برگزاری جلسه با کارشناسان رابط رودخانه مناطق برای آموزش و پیشبرد نرم افزار سامیر در شرکت سهامی آب منطقه ای یزد (یزد)
با توجه به اهمیت نرم افزار سامیر و لزوم همکاری کارشناسان رابط مناطق برای ورود بخشی از اطلاعات در این سامانه جلسه ای با حضور معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد،مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای یزد، کارشناس مسئول سامیر و دیگر کارشناسان رابط سامیر مناطق برگزار شد.
بیشتر ...
 

 لایروبی رودخانه کارون با سرعت مناسبی در حال انجام است (خوزستان)
معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه روند لایروبی با سرعت مناسبی در حال انجام است، گفت: امیدواریم اعتبارات موردنیاز به میزان کافی تامین شود تا علاوه بر سرعت بخشی به روند کار، حجم بیشتری از رودخانه لایروبی شود.
بیشتر ...
 

 لایروبی و ایجاد سیل بند خاکی 6 کیلومتر از رودخانه خرم آباد از محدوده پل پاپی خالدار تا بالادست پل قلعه سنگی (استان لرستان) (لرستان)
مدیر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای لرستان از ساماندهی و لایروبی حدود 6 کیلومتر از رودخانه خرم آباد در محدوده پل پاپی خالدار تا بالادست پل قلعه سنگی خبر داد.
بیشتر ...
 

 برگزاری کارگاه آموزشی مدلسازی رفتار هیدرولیکی رودخانه (استان لرستان) (لرستان)
در تاریخ 98/05/16 کارگاه آموزشی یک روزه مدلسازی رفتار هیدرولیکی رودخانه با استفاده از نرم افزار Mike 21 FM در دفتر مهندسی رودخانه برگزار گردید.
بیشتر ...
 

 برکزاری جلسه کارشناسان رابط دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل (استان لرستان) (لرستان)
در مورخ 1398/05/06جلسه کارشناسان رابط دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای لرستان برگزار گردید.
بیشتر ...
 

بازگشایی و آزادسازی اراضی واقع در بستر و حریم
 بازگشایی و آزادسازی اراضی واقع در بستر و حریم رودخانه های محدوده شهرستان هریس در آذربایجان شرقی (آذربایجان شرقی)
بازگشایی و آزادسازی اراضی واقع در بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها
بیشتر ...
 

تعرض به رودخانه ها بارزترین نشانه غفلت از سیل است!
 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد : تعرض به رودخانه ها بارزترین نشانه غفلت از سیل است (یزد)
دکتر «محمدمهدی جوادیان زاده» مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد، در نشست تخصصی سیل و سیل خیزی که با حضور «دکتر هدایت فهمی» رییس مرکز پژوهشی پژوه آب گستر، کارشناسان شرکت آب منطقه ای یزد، اعضای گروه کار گروه سیل، مدیریت بحران، شهرداری، منابع طبیعی و بنیاد مسکن یزد برگزار شد با بیان این که در همه سخنرانی ها، جلسات و حتی محافل عمومی همیشه سخن از خشک ترین بودن یزد نسبت به دیگر استان های کشور است، اظهار کرد: این نتیجه گیری که متاثر از میزان بارش ها است افراد و مسئولین را از خطرات و آسیب های مخرب سیل غافل کرده است. وی با اشاره به این که تعرض به رودخانه ها بارزترین نشانه این غفلت و بی توجهی است، گفت: این عوامل است که اکنون شاهد مرگ افراد در اثر وقوع سیل و سیلاب هستیم. مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد آموزش را راهکار خروج از این غفلت و بی توجهی دانست وافزود: وقتی دلایل مرگ دو کودک میبدی در اثر جاری شدن سیل را بررسی کنیم می فهمیم این اتفاق تلخ ناشی از ضعف آموزش و آگاهی است که سیل را دست کم می گیرند، در محل رودخانه جاده ساخته شده و مهمتر از آن نام «آبنما» برای این مکان انتخاب شده است.
بیشتر ...
 

برگزاری کارگاه تخصصی سیل و سیل خیزی در شرکت آب منطقه ای یزد
 برگزاری نشست علمی و کارگاه تخصصی سیل و سیل خیزی در تاریخ های 19 و 20 تیرماه در شرکت آب منطقه ای یزد1398 (یزد)
برگزاری کارگاه تخصصی سیل و سیل خیزی که در تاریخ های 19 و 20 تیرماه 98 با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد، کارشناسان شرکت آب منطقه ای یزد، اعضای کارگروه سیل و دیگر مسیولین برگزار شد، در خصوص موضوعاتی نظیر مبانی پیش بینی و هشدار سیل و پهنه بندی سیل مطالبی از سوی دکتر هدایت فهمی، رییس مرکز پژوهشی پژوه آب گستر ارایه گردید.
بیشتر ...
 

بررسی پدیده سیلاب و راهکارهای مقابله با آن در جلسه شورای حفاظت شهرستان تفت یزد
 بررسی پدیده سیلاب و راهکارهای مقابله با آن در جلسه شورای حفاظت شهرستان تفت یزد (یزد)
دکتر «محمدرضا عارف» مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای یزد در اولین جلسه شورای حفاظت شهرستان تفت در سال جاری که با حضور فرماندار تفت، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد و دیگر اعضای شورای حفاظت این شهرستان برگزار شد، با بیان این که مفهوم بارندگی های نسبتا خوب سال جاری برون رفت از خشکسالی نیست، اظهار کرد: بررسی بارندگی ها در سال های گذشته نشان می دهد حتی اگر یک دوره خشکسالی داشته باشیم اثرات خشکسالی حداقل سه سال پس از آن هم دیده می شود. وی با اشاره به این که علی رغم توزیع نامناسب بارش ها در استان یزد، بارندگی ها در اوایل فروردین ماه باعث جاری شدن سیل شد، افزود: این به گونه ای بود که حجم سیلاب رودخانه ده بالا در اثر بارش 135 میلی متری حدود 3.4 دهم مترمکعب گزارش شده است. مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای یزد با بیان این که سیلاب رودخانه ها نشانه اهمیت رودخانه های شهری است، گفت: به همین منظور و در راستای بررسی و کاهش خطرات جاری شدن سیل در رودخانه ها، دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای یزد مطالعه موردی و سراسری رودخانه ها را در دستور کار خود قرار داده است وی خاطرنشان کرد: بررسی رودخانه ها به اندازه ای جدی و مهم است که باید تا سال 1400 مطالعه موردی و سراسری رودخانه ها به پایان رسد.
بیشتر ...
 

 
« 1 2 3 4 ... 5 35 » صفحه:
سایت های مرتبط