شنبه, 29 تیر 1398
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
ورود کاربران
مهندسی روخانه ها و سواحل - عناوین خبری

تعرض به رودخانه ها بارزترین نشانه غفلت از سیل است!
 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد : تعرض به رودخانه ها بارزترین نشانه غفلت از سیل است (یزد)
دکتر «محمدمهدی جوادیان زاده» مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد، در نشست تخصصی سیل و سیل خیزی که با حضور «دکتر هدایت فهمی» رییس مرکز پژوهشی پژوه آب گستر، کارشناسان شرکت آب منطقه ای یزد، اعضای گروه کار گروه سیل، مدیریت بحران، شهرداری، منابع طبیعی و بنیاد مسکن یزد برگزار شد با بیان این که در همه سخنرانی ها، جلسات و حتی محافل عمومی همیشه سخن از خشک ترین بودن یزد نسبت به دیگر استان های کشور است، اظهار کرد: این نتیجه گیری که متاثر از میزان بارش ها است افراد و مسئولین را از خطرات و آسیب های مخرب سیل غافل کرده است. وی با اشاره به این که تعرض به رودخانه ها بارزترین نشانه این غفلت و بی توجهی است، گفت: این عوامل است که اکنون شاهد مرگ افراد در اثر وقوع سیل و سیلاب هستیم. مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد آموزش را راهکار خروج از این غفلت و بی توجهی دانست وافزود: وقتی دلایل مرگ دو کودک میبدی در اثر جاری شدن سیل را بررسی کنیم می فهمیم این اتفاق تلخ ناشی از ضعف آموزش و آگاهی است که سیل را دست کم می گیرند، در محل رودخانه جاده ساخته شده و مهمتر از آن نام «آبنما» برای این مکان انتخاب شده است.
بیشتر ...
 

برگزاری کارگاه تخصصی سیل و سیل خیزی در شرکت آب منطقه ای یزد
 برگزاری نشست علمی و کارگاه تخصصی سیل و سیل خیزی در تاریخ های 19 و 20 تیرماه در شرکت آب منطقه ای یزد1398 (یزد)
برگزاری کارگاه تخصصی سیل و سیل خیزی که در تاریخ های 19 و 20 تیرماه 98 با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد، کارشناسان شرکت آب منطقه ای یزد، اعضای کارگروه سیل و دیگر مسیولین برگزار شد، در خصوص موضوعاتی نظیر مبانی پیش بینی و هشدار سیل و پهنه بندی سیل مطالبی از سوی دکتر هدایت فهمی، رییس مرکز پژوهشی پژوه آب گستر ارایه گردید.
بیشتر ...
 

بررسی پدیده سیلاب و راهکارهای مقابله با آن در جلسه شورای حفاظت شهرستان تفت یزد
 بررسی پدیده سیلاب و راهکارهای مقابله با آن در جلسه شورای حفاظت شهرستان تفت یزد (یزد)
دکتر «محمدرضا عارف» مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای یزد در اولین جلسه شورای حفاظت شهرستان تفت در سال جاری که با حضور فرماندار تفت، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد و دیگر اعضای شورای حفاظت این شهرستان برگزار شد، با بیان این که مفهوم بارندگی های نسبتا خوب سال جاری برون رفت از خشکسالی نیست، اظهار کرد: بررسی بارندگی ها در سال های گذشته نشان می دهد حتی اگر یک دوره خشکسالی داشته باشیم اثرات خشکسالی حداقل سه سال پس از آن هم دیده می شود. وی با اشاره به این که علی رغم توزیع نامناسب بارش ها در استان یزد، بارندگی ها در اوایل فروردین ماه باعث جاری شدن سیل شد، افزود: این به گونه ای بود که حجم سیلاب رودخانه ده بالا در اثر بارش 135 میلی متری حدود 3.4 دهم مترمکعب گزارش شده است. مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای یزد با بیان این که سیلاب رودخانه ها نشانه اهمیت رودخانه های شهری است، گفت: به همین منظور و در راستای بررسی و کاهش خطرات جاری شدن سیل در رودخانه ها، دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای یزد مطالعه موردی و سراسری رودخانه ها را در دستور کار خود قرار داده است وی خاطرنشان کرد: بررسی رودخانه ها به اندازه ای جدی و مهم است که باید تا سال 1400 مطالعه موردی و سراسری رودخانه ها به پایان رسد.
بیشتر ...
 

 اجرای عملیات قلع و قمع و تخریب مستحدثات غیرمجاز و آزادسازی تصرفات واقع در بستر رودخانه‏ های استان لرستان (استان لرستان) (لرستان)
عملیات قلع و قمع و تخریب مستحدثات غیرمجاز و آزادسازی تصرفات واقع در بستر رودخانه‏ های استان لرستان اجرا شد.
بیشتر ...
 

 لایروبی 2 کیلومتر از رودخانه خرم آباد در محدوده روستای قلعه سنگی(استان لرستان) (لرستان)
مدیر مهندسی رودخانه و سواحل شرکت آب منطقه ای لرستان از ساماندهی و لایروبی حدود 2 کیلومتر از رودخانه خرم آباد در محدوده روستای قلعه سنگی خبر داد.
بیشتر ...
 

96 درصد خسارت سیل ناشی از تصرف بستر و احداث سازه های غیرفنی است
 مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی: 96 درصد خسارت سیل ناشی از تصرف بستر و احداث سازه های غیرفنی است (آذربایجان شرقی)
96 درصد خسارت سیل ناشی از تصرف بستر و احداث سازه های غیرفنی است
بیشتر ...
 

لایروبی رودخانه بدرآباد میبد یزد
 لایروبی رودخانه بدرآباد میبد یزد به منظور پیشگیری از خطرات سیلاب (یزد)
پروژه لایروبی رودخانه بدرآباد میبد یزد به منظور کاهش خطرات ناشی از سیلاب آغاز شد. هدف این پروژه بازگشایی بستر رودخانه در تمامی نقاط حادثه خیز و به ویژه در دهانه پل ها می باشد.
بیشتر ...
 

پروژه احداث دیوار ساحلی در رودخانه سعیدآباد تفت-یزد
 احداث دیوار ساحلی رودخانه سعیدآباد تفت-یزد (یزد)
عملیات اجرای دیوار ساحلی رودخانه سعیدآباد تفت با طول 300 متر در حال انجام می باشد. این پروژه که به منظور صیانت از رودخانه و جلوگیری از سیلاب و آسیب های ناشی از آن انجام می شود در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.
بیشتر ...
 

کارگاه مدیریت و مهندسی سیلاب، درس آموخته های سیل های بهار 98 برگزار شد
 کارگاه مدیریت و مهندسی سیلاب، درس آموخته های سیل های بهار 98 در آذربایجان شرقی برگزار شد (آذربایجان شرقی)
کارگاه مدیریت و مهندسی سیلاب، درس آموخته های سیل های بهار 98 برگزار شد
بیشتر ...
 

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اسکو
 جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اسکو در آذربایجان شرقی (آذربایجان شرقی)
جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اسکو
بیشتر ...
 

 
« 1 2 3 4 ... 5 34 » صفحه:
سایت های مرتبط