معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی

ضرورت همکاری تمام نهادهای دولتی و هم افزایی با مسئولان آبی در آذربایجان شرقی

ضرورت همکاری تمام نهادهای دولتی و هم افزایی با مسئولان آبی در آذربایجان شرقی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی در گفت و گوی اختصاصی با روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی بر ضرورت همکاری تمام نهادهای دولتی و هم افزایی با مسئولان آبی برای حفاظت از منابع آب و مقابله با خطرات احتمالی سیلاب تأکید نمود.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی، احمد موقری با اعلام این خبر افزود: دادگستری آذربایجان شرقی همواره آمادگی همکاری با آب منطقه ای استان را برای حفاظت کمی و کیفی منابع آب سطحی و زیرزمینی چه در بعد پیشگیری  و چه در خصوص رسیدگی به جرایم آبی داشته است.

وی افزود: به خاطر مسئولیت زیادی که حجم بالای رودخانه ها و طول مسیلها در استان بر دوش آب منطقه ای استان گذاشته، رصد تمامی این مسیل ها در هر لحظه غیرممکن است و لزوم همکاری همه جانبه تمام نهادهای دولتی و بویژه شهروندان با این شرکت در گزارش تخلفات آبی اعم از تجاوز به حریم و بستر رودخانه، برداشت غیرمجاز از آب های سطحی و زیرزمینی و حفر چاه های غیر مجاز به شدت حس می شود.

ایشان با اشاره به این که سیلاب به عنوان یک روند طبیعی اتفاق می افتد و نوع برخورد ما با طبیعت است که آن را از یک پدیده طبیعی به یک بلای طبیعی تبدیل می کند، اظهار داشت: اکنون که سالهای خشکسالی شدید را پشت سر گذاشته ایم و شاهد افزایش نسبی آورد رودخانه ها هستیم، لازم است با رعایت حریم و بستر رودخانه ها و حق مجاز برداشت از رودخانه ها و آب های زیرزمینی، امکان استفاده بهینه و عادلانه را برای همه بهره برداران فراهم کنیم.

وی با اشاره به نقش شهرداری ها، بخشداری ها، فرمانداری ها، دهیاران و مردم ساکن در نزدیکی رودخانه ها در سطح شهرستان ها و روستاها از آنان خواست تا با همکاری با مسئولان آبی در سطح استان، نقش خود را در جلوگیری از بروز خطرات ناشی از سیلاب و خسارات جانی و مالی بر اثر تخلفات آبی به خوبی ایفا نمایند.

 

کد خبر: 41568
  تاریخ خبر : 1399/02/03

راه‌های تماس با ما

  • آدرس : تهران، خیابان فلسطین شمالی، پایین تر از زرتشت، پلاک 517
  • کدپستی : 1415855641
  • تلفن : 02143680000
  • فاکس : 0218891660
  • پست الکترونیکی : info[at]wrm.ir
  • پیامک :
  • تلفن گویا :